Ultimate magazine theme for WordPress.

نکته‌های مهم درباره ثبت‌نام در کلاس‌های خوانندگی

بایدها و نبایدهای تست و مشاوره

قبل از شرکت در تست یا مشاوره خوانندگی یک یا چند آهنگ را گوش کنید و آن‌ها را تمرین کنید. درنظر داشته باشید که زمان مشاوره یا تست از لحظه شروع تا پایان حداقل ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. فردی که از شما تست می‌گیرد، باید با دقت زیاد به افراد دیگری هم درس و مشاوره دهد. برخلاف تصور عموم، تدریس موسیقی، انرژی بسیار زیادی از مدرسان و اساتید می‌گیرد. در جلسه مصاحبه شما هستید که باید به سوالاتی که پرسیده می‌شود، پاسخ دهید. اگر هم سوالی دارید، حتماً از قبل یادداشت کنید.

پیشنهاد!

قبل از جلسه مشاوره که احتمالاً یک هفته یا روز و حتی یک ساعت دیگر است، خود را در کلاس تصوّر کنید. به همین دو سوال پاسخ دهید.

۱- درجلسه مشاوره از شما احتمالاً چه چیزهایی پرسیده می‌شود؟

۲- اگر قرار باشد ۳ قطعه آواز یا آهنگ بخوانید، آن‌ها کدامند؟

درجواب شماره اول این پرسش پیش می‌آید که ممکن است یک عالمه سوال پرسیده شود. ولی به واقع این طور نیست. توجه داشته باشید که در جلسه تست صدا کار زیادی نباید انجام داد. قرار است که مشخص شود آیا شما برای ثبت‌نام و شرکت درکلاس خوانندگی یا آواز مناسب هستید یا خیر. بسیاری از شنیدن پاسخ منفی ترس زیادی دارند. درحالی که قبل از مشاوره و تست خودشان تقاضا می‌کنند که لطفاً به من راستش را بگویید و اگر هم صدای مناسبی نداشته باشم، ناراحت نمی‌شوم.

نکته بسیار خنده‌دار و البته ناراحت کننده این است که به محض اینکه تست گرفته می‌شود و فرد مورد نظر قبول نمی‌شود، به قدری ناراحت و افسرده می‌شود که انگار دیگر هیچ هنر، کار و رشته دیگری دردنیا وجود ندارد. لطفاً اگر به موسیقی علاقه دارید و یا عاشق خوانندگی هستید، به اولین اصل کمی فکر کنید. خوانندگی به استعداد نیاز دارد. بله برای برخی افراد این جمله خیلی تلخ است. متاسفانه برای برخی از آموزشگاه‌ها نیز این جمله خیلی خیلی تلخ و ناراحت کننده است. چرا که موضوع به منافع مالی بر می‌گردد.

ولی با تمام این صحبت‌ها باز افرادی وجود دارند که عشق و علاقه‌شان به خوانندگی بسیاربسیار بیشتر از استعدادشان است. به همین جهت از این کلاس به آن کلاس و آموزشگاه می‌روند و این کار را آنقدر تکرار می‌کنند که بالاخره یک نفر به آن‌ها بله بگوید. بعد از گرفتن تائید درکلاس ثبت‌نام می‌کنند و پس از مدتی به نتیجه‌ایی می‌رسند که روز اول به آن‌ها گفته شده بود. این میان زمان و پول، به جای آنکه در کاری دیگر سرمایه‌گذاری شود دراین راه تبدیل به هزینه شد.

واقع بین باشد و سوالات دقیقی از خود بپرسید. درکلاس شکل دیگری استا. به طور کلی پرسیدن سوال در محدوده کوتاه زمانی مشاوره، اشتباه است. اگر واقعاً سوالی دارید که فکر می‌کنید مهم است، حداقل از قبل یادداشت کنید. با آمادگی قبل از مشاوره، کار را برای خود و مدرس‌ها ساده کنید.

موفق باشید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.